شنبه ١٤ تير ١٣٩٩ - 
1 2 3
 
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 238669
 بازدید امروز : 45
 کل بازدید : 2851442
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.14
صفحه اصلي >  اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیریت منابع علمی، کتابخانه مرکزی و اسناد

مراسم روز کتابدار و تقدیر از کتابداران برتر دانشگاه سال ٩٨

   مراسم بزرگداشت روز کتابدار دانشگاه 

  مراسم بزرگداشت روز کتابدار، چهارشنبه سیآبان 1397 در محل تالار شهید بهشتی با حضور دکتر حائری، مشاور معاون تحقیقات و فن آوری در امور بین الملل،  دکتر حق پرست، مدیر منابع علمی، کتابخانه مرکزی و اسناد، دکتر صفری مشارو اجرایی معاونت تحقیقات و فن آوری دانشگاه، دکتر اکبر زاده باغبان معاون تحقیقات و فن آوری دانشکده علوم توانبخشی، دکتر حقیقی معاون آموزشی مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی امام حسین (ع) با حضور کتابداران کتابخانه های تابعه دانشگاه برگزار شد. در این مراسم ابتدا دکتر حق پرست روز کتابدار را به کتابداران تبریک گفت و در مورد اهمیت حوزه کتابداری و اطلاع رسانی صحبت کردند و با توجه به اهمیت حوزه پژوهش همت کتابداران بیشتر دیده می شود همچنین ایشان گزارشی از عملکرد یکسال مدیریت ارائه کردند و در خصوص اهمیت برگزاری کارگاههای آموزشی نکاتی را متذکر شدند. و از زحمات کتابداران مراکز در خصوص ارتقاء کتابخانه ها تشکر کردند. دکتر حائری مشاور معاون تحقیقات و فن آوری در امور بین الملل نیز ابتدا این ایام خجسته و روز کتابدار را تبریک گفتند ایشان مسئله کتابدار و کتاب را آنقدر پر اهمیت دانستند که در قرآن چندین آیه در این مورد آمده است . ایشان با بیان اینکه علم ابزارش قلم است . اهمیت کتابدار را بیش از گذشته بیان کردند. از نظر ایشان کتابداری یک مدیریت است و به عنوان یک مدیریت علمی پر اهمیت می باشد. و در ادامه دکتر صفری مشارو اجرایی معاونت تحقیقات و فن آوری دانشگاه ابتدا این روز را به همه کتابداران تبریک گفتند و در خصوص اهمیت سامانه آموزش مجازی معاونت تحقیقات و فناوری  سخنانی ایراد کردند و آمادگی این معاونت در ضبط فایل های آموزشی را یادآوری کردند  کتابخانه برتر دانشکده ای سال 97:( دانشکده علوم توانبخشی)  همکاران: (خانم دکتر لاله جولاهی – خانم کاظمی ) کتابخانه برتر بیمارستانی سال 97: (مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی امام حسین(ع) ) همکاران: ( خانم صدیقه نشاطی- خانم فاطمه بقالها)کتابدار برگزیده نمونه:  بهناز جعفری ( مدیریت منابع علمی، کتابخانه مرکزی و اسناد)  مراسم بزرگداشت روز کتابدار، سه شنبه پنج آذر ماه ، در محل تالار شهید بهشتی با حضور دکتر زرقی معاون تحقیقات و فن آوری دانشگاه، دکتر حق پرست، مدیر منابع علمی، کتابخانه مرکزی و اسناد، دکتر آتش زاده رئیس دانشکده پرستاری و مامایی، دکتر دولتیان معاون پژوهشی دانشکده پرستاری و امایی، مجید ملک پور مدیر امور اداری و اجرایی معاونت تحقیقات و فن آوری و جمعی از کتابداران کتابخانه های تابعه دانشگاه برگزار شد. در این مراسم ابتدا دکتر حق پرست روز کتابدار را به کتابداران تبریک گفت و در مورد اهمیت حوزه کتابداری و اطلاع رسانی صحبت کردند . همچنین ایشان گزارشی از عملکرد چهار ساله  مدیریت ارائه کردند . از زحمات کتابداران مراکز در خصوص ارتقاء کتابخانه ها تشکر کردند. سپس دکتر زرقی معاون تحقیقات و فن آوری دانشگاه سخنانی ایراد فرمودند ایشان  با اشاره به وجود کتابخانه های بسیار قدیمی در شوش و جندی شاپور تاکید کرد: کتاب و کتابخانه در کشور ما سابقه ای بسیار طولانی دارد و وجود سنگ نوشته های بسیار قدیمی در کشور نیز نشانگر این موضوع است .

 معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه دگردیسی رشته کتابداری نسبت به سایر رشته های کشور سرعت بیشتری داشته است، گفت: پس از مقطع دکتری کتابداری که با فاصله نسبتا زیادی پس از مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد در کشورایجاد شد، اهمیت این رشته بسیار مورد توجه قرار گرفت.

 دکتر زرقی با اشاره به اینکه در طول شش سال اخیر در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، بیش از چهار هزار کلاس و کارگاه توانمندسازی برگزار شده است، یادآور شد: معتقدیم رشد یک فرایند تدریجی و ادامه دار است.

 وی همچنین با اشاره به لزوم توامندسازی دانشجویان در حوزه پژوهش، بر ضرورت گذراندن کارگاه های آموزشی برای دانشجویان به ویژه دانشجویان دکتری تاکید کرد.

 معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به اهمیت حرفه کتابداران، گفت: ارتقای کیفیت کتابخانه بیمارستان ها در دستور کار است. 

در ادامه این مراسم  کتابداران و کارشناسان حوزه اطلاع رسانی پزشکی دانشگاه به بیان ظرفیت ها، چالش ها و نظرات خود درباره این حوزه پرداختند.

 

 در بخشی از  مراسم نیز از کتابداران برتر سال ۹۸ در سطح دانشگاه و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تقدیر شد و در پایان دکتر زرقی با اهداء جوایزی از  دکتر حق پرست مدیر منابع علمی، کتابخانه مرکزی و اسناد و معاون مدیریت آقای وظیفه شناس جهت کسب رتبه اول کشوری کتابخانه مرکزی تقدیر بعمل آوردند.

 

 کتابخانه برتر دانشکده ای سال 98:( دانشکده پرستاری و مامایی)   عکس

 همکاران: (خانم آناهیتادشتی – خانم فاطمه فرجی- خانم فاطمه تهرانی فر- آقای میرزاخانی )

 کتابخانه برتر بیمارستانی سال 98: (مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی مسیح دانشوری )  عکس

همکاران: ( آقای دکتر سعیدی فر- خانم فهیمه چمیانی- خانم پریسا چمیانی- خانم سپیده یوسفی- آقای سیامک عبدی)

کتابدار برگزیده دانشگاه سال 98:  عکس

خانم سپیده علی بیگ ( دانشکده تغذیه و صنایع غذایی)

کتابدار پژوهشگر دانشگاه سال 98 : عکس

خانم منصوره دمرچی لو (رئیس کتابخانه دانشکده دندانپزشکی )

 


١٣:٤٣ - چهارشنبه ٦ آذر ١٣٩٨    /    عدد : ٨٥٦٠٧    /    تعداد نمایش : ٦٤٢خروج
 
پیوندهای مهم
سامانه نوپا

سامانه منبع یاب 

کتابخانه دیجیتال دانشگاه  

سامانه مجلات نامعتبر و جعلی 
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران، بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن، خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی، دانشکده پزشکی، طبقه همکف، مدیریت منابع علمی، کتابخانه مرکزی و اسناد دانشگاه

تلفن : 23872544-23872588 - 021
پست الکترونیک : centlib@sbmu.ac.ir

 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.